Orientační nabídka


Turistické informační centrum Slavonice (odkaz na titulní stránku) 

Turistické informační centrum Slavonice - Historické město roku 2017 

Na hrad nebo na zámek a nejenom tam

Hrady, zámky i jiné zajímavé památky v dosahu jedné hodiny jízdy autem.

 
 

Odkazy

 • Vodní pilaVodní pila v Penikově
  Jedná se o malou dřevěnou pilu s vodním pohonem, která se nachází na Graselově stezce u osady Penikov. Ojedinělá pila je prohlášena za nemovitou kulturní památku.

 • Zámek DačiceZámek Dačice
  Nový zámek v Dačicích byl postaven v renesančním slohu, později byl upraven barokně a v první polovině 19. století klasicistně. Prohlídková trasa vás zavede do reprezentačních sálů v přízemí, skrze halu s unikátním samonosným schodištěm vstoupíte do obytných interiérů prvního patra včetně známé zámecké knihovny.

 • jhHrad a zámek Jindřichův Hradec
  Hrad a zámek Jindřichův hradec je jedním z nejmonumentálnějších zámeckých areálů u nás. Původní zeměpanský hrad byl přestavěn v honosné renesanční sídlo za vlády posledních pánů z Hradce, kdy vzniklo Jáchymovo a Adamovo stavení, španělské křídlo, Malé a Velké arkády a hudební pavilon Rondel.

 • landštejnHrad Landštejn
  Hrad Landštejn je jednou z nejzachovalejších ukázek středověkého fortifikačního systému. Nejstarší románská část hradu s palácem vestavěným mezi dvě obranné věže je v Čechách ojedinělá. Pozdější dostavba gotického opevnění s obytnou věží donjonem rozšířila hrad o další nádvoří.

 • DobrohořZámek Dobrohoř
  Na zámku Dobrohoř jsou poskytovány bezplatné prohlídky interiéru s možností shlédnutí aktuálních výstav. Mimo to jsou zde poskytovány služby, jako je například občerstvení, prodej suvenýrů a regionálních výrobků.

 • roštejnHrad Roštejn
  Pozdně gotický hrad, který se zvedá na skalnatém vrchu v romantické krajině Javořických vrchů u vsi Doupě, byl vybudován pány z Hradce v první polovině 14. století. V 16. století nechal hrad přestavět Zachariáš z Hradce v duchu renesance na lovecký hrádek s rozlehlou oborou.

 • telčZámek Telč
  Telčský zámek patří mezi klenoty moravské renesační architektury. Díky citlivému přístupu majitelů k dědictví minulosti se zde zachovaly ve velmi dobrém stavu původní interiéry. Proměna gotického hradu na renesanční sídlo se udála především za vlády již zmíněného Zachariáše z Hradce.

 • uherčiceZámek Uherčice
  Rozlehlý zámecký areál zahrnuje obytné a reprezentační prostory i hospodářské budovy tvoří, včetně zahrad a parků. Vznikl na místě původní gotické tvrze ze sklonku 15. století. Kolem poloviny 16. století přestavba tvrze na renesanční zámek, dodnes v jádru dochovaný a tvořící východní část komplexu.

 • fratresBarokní statek Fratres - Rakousko
  V barkokním statku ve Fratres naleznete Museum humanum - pozoruhodná sbírka umění z pěti kontinentů. Motto stálé expozice zní "Obraz zvířete - obraz boha - obraz člověka". Statek je místem řady kulturních aktivit spolku Kuturbrücke Fratres.

 • HeidenreichsteinHrad Heidenreichstein - Rakousko
  Středověký vodní hrad se honosí označením největšího vodního hradu v rakouských zemích. Hrad je usazen ne nevysoké žulové skále, obklopené ze tří stran vodou. Hrad je v držení rodiny Kinských a je částečně přístupný veřejnosti.

 • kollmitzZřícenina hradu Kollmitz - Rakousko
  Zřícenina Kollmitz byla významné obranné zařízení na Dyji. Tato zřícenina patří k největším svého druhu v Rakousku. Její zbytky se vypínají do výše na prudce se svažující skále, obklíčné smyčkou Dyje. V letních měsících je zde denně otevřeno občerstvení.

 • raabsHrad Raabs - Rakousko
  Poznávacím znamením města Raabs je hrad Raabs s bohatou historickou minulostí. Na místě původního keltského sídliště a pozdější kamenné stavby bylo v 11. století zřízeno nynější obranné zařízení.


 
 

Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Kam na výlet? > Na hrad nebo na zámek a nejenom tam

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu


Kontakt

Turistické informační centrum
nám. Míru 476
Slavonice 37881
Tel.: + 420 720 280 183
E-mail: i@slavonice-mesto.cz

Podrobný kontakt


Kde nás najdete

Město Slavonice se nachází na jihozápadní Moravě v okrese Jindřichův Hradec, přibližně jeden kilometr severně od hranic s Rakouskem.

Slepá mapa ČR s vyznačenou polohou města Slavonice

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

web & design , redakční systém